Drie Stimuleringsprijzen Brabants Erfgoedweekend 2025 van Brabants Heem – elke 1000 euro – zijn zaterdag 13 september 2025 uitgereikt aan de heemkundekring Maasdorpen Lith, de heemkundekringen Het Zuidkwartier en De Wilhelmiet in de gemeente Woensdrecht en aan vier kringen in de gemeente Land van Cuijk, de Historische Kring Land van Cuijk, stichting De Oude Schoenendoor Vierlingsbeek, stichting Myllesheem Mill en Historische vereniging Nepomuk Boxmeer.

Heemkundekring Maasdorpen Lith:
Bestuurslid Tjeu van Ras van Brabants Heem heeft de cheque van 1000 euro overhandigd aan Barbara van Tuijl-van Kessel, voorzitter van de heemkundekring Maasdorpen Lith. De heemkundekring heeft volgens het bestuur van Brabants Heem op een bijzondere manier invulling gegeven aan dit weekend. Bestuurslid Van Ras sprak zijn grote waardering uit voor het uitgebreide activiteitenprogramma dat de heemkundekring, samen met andere organisaties heeft opgezet. Een heel divers programma met tentoonstellingen op verschillende plaatsen, bezichtiging van tal van monumentale gebouwen, kerken, kapellen, van een molen en van museumboot De Schokker ’t Visje in Lith. De Lithse wandelpaden ontbraken niet in dit weekend.
Meer over de activiteiten van heemkundekring Maasdorpen Lith, klik HIER
Heemkundekringen Zuidkwartier Woensdrecht/De Wilhelmiet Huijbergen

Gedeputeerd Bas Maes van de provincie Noord-Brabant met in zijn portefeuille o.a. cultuur en erfgoed reikte namens Brabants Heem de stimuleringsprijs in museum Den Aanwas in Ossendrecht uit aan vertegenwoordigers van de heemkundekring Het Zuidkwartier (Woensdrecht) en De Wilhelmiet (Huijbergen). Brabants Heem kende de prijs toe aan Het Zuidkwartier en De Wilhelmiet voor het indrukwekkende programma dat is opgesteld voor activiteiten in de hele gemeente Woensdrecht. Dat gebeurde in samenwerking met de gemeente Woensdrecht en met de stichting Behoud Cultuurhistorisch Erfgoed Zuidwesthoek. Gedeputeerde Maes feliciteerde de twee kringen met de prijs. Voorzitter Henk Hellegers deed dit namens de stichting Brabants Heem.
Gedeputeerde Bas Maes toonde zich onder de indruk van de activiteiten van Brabants Heem en van de aangesloten heemkundekringen en erfgoedorganisaties. “Weet u, 127 heemkundekringen die zijn aan gesloten bij Brabants Heem, dat zijn er meer dan gemeenten die Brabant telt, “aldus de gedeputeerde. “Wat Brabants Heem en haar verenigingen doen gaat verder dan alleen maar geschiedenis bewaren. Jullie maken het levend. En vandaag mag ik de stimuleringsprijs uitreiken aan twee heemkundekringen hier in Woensdrecht die echt hun best hebben gedaan.”
Meer over de activiteiten in de gemeente Woensdrecht, klik HIER

Land van Cuijk
De Historische Kring Land van Cuijk, Stichting de Oude Schoenendoos Vierlingsbeek, de stichting Myllesheem Mill en de Historische Vereniging Nepomuk Boxmeer hebben de stimuleringsprijs ontvangen uit handen van Tjeu van Ras, bestuurslid van Brabants Heem. Brabants Heem heeft de prijs toegekend omdat volgens Van Ras de activiteiten in het Land van Cuijk van grote kwaliteit zijn met een bijzonder uitgebreid programma, waarbij alle kernen (33!) van de gemeente een rol kregen toebedeeld. Samenwerking met andere organisaties resulteerde volgens bestuurslid Van Ras in activiteiten voor jong en oud, informatie over architecten en hun gebouwen, lezingen en meer. Daarmee werd het volgens hem een weekend voor iedereen.
Meer over de activiteiten in Land van Cuijk, klik HIER