Rini van Oirschot heeft de jaarlijkse Heemkundepluim ontvangen van Heemkunde Boxtel. De onderscheiding, een wisseltrofee, is uitgereikt tijdens de algemene ledenvergadering van de heemkundekring. Het is de tiende keer dat deze prijs is toegekend.
Deze toekenning aan Rini van Oirschot gebeurde op grond van zijn vele verdiensten voor het vastleggen en toegankelijk
maken van onze plaatselijke geschiedenis, zowel door middel van fotografie als door digitalisering.
Daarbij maakt hij gebruik van de modernste technieken.
Eerdere ontvangers van de Heemkundepluim zijn onder anderen Nijs van Hekezen en Bibi van der Veen van Villa Catherina (2015), pater Hans de Visser (2016), Museum Vekemans (2017), de ‘echte doeners’ van de H. Bloedstichting (2018), Jan Swinkels (2019), het Gilde Sint-Joris en Sint-Barbara (2020), het Oertijdmuseum (2023), Nettie van de Langenberg-Scheepers (2024) en Museum Boxtel (2025 ).
Een onafhankelijke jury draagt jaarlijks een kandidaat voor aan het bestuur van Heemkunde Boxtel.
Voor het juryrapport klik op: Juryrapport Heemkundepluim 2026
foto: Henk van Beers, voorzitter van Heemkunde Boxtel overhandigt de wisseltrofee aan Rini van Oirschot. (foto Demi van Rooij, Heemkunde Boxtel)




