Bij Heemkunde Werkgroep Reusel geeft Jan van Eijck dinsdag 7 juni een lezing over het wel en wee van een aantal illustere Brabantse dorpsartsen. De lezing is bij Restaurant De Wekker (Wilhelminalaan 97, Reusel); de aanvang is 19:30 uur. De toegang is gratis.‘
Help, de dokter verzuipt’, ‘Merijntje Gijzen’ of meer recent ‘Dokter Tinus’: in al deze series speelt de dorpsdokter een prominente rol. Ook Brabant heeft in het verleden tal van dergelijke geneesheren gekend, ieder met een geheel eigen karakter of specifieke eigenaardigheden. Bijvoorbeeld aan de hand van Renier Snieders, geboren in Bladel, maar 50 jaar huisarts in Turnhout laat, Jan van Eijck zien hoe een dokter moest veranderen van opvattingen in de 19e eeuw, en met succes!
Jan van Eijck – winnaar van de Brabant Bokaal 2021 van het Prins Bernhard Cultuurfonds – werd opgeleid tot huisarts. Hij werkte 34 jaar als arts voor de GGD, is conservator van Museum De Dorpsdokter in Hilvarenbeek en voorzitter van de Heemkundige Kring in Goirle. Zijn presentaties staan garant voor een avond vol met interessante informatie en anekdotes. Aan de hand van kleine persoonlijke verhalen schetst Jan de ontwikkeling van de plattelandsdokter in de voorbije eeuwen. En om met Jan te spreken: “Dat kan verdraaid interessant zijn!”.
In verband met het aantal zitplaatsen en om teleurstelling te voorkomen is tijdig reserveren per e-mail (lezing@heemkundereusel.nl) noodzakelijk.